VENTILATSIOONIKANALITE PESU

RASVAKANALITE PUHASTUS

Aastal 2004 jõudis ka Eestisse info köögi rasvakanalite puhastamise vajalikkusest ja võimalikkusest. Senini on antud teenust mitmed firmad pakkunud kas harjasmasinatega võ siis käsitsi kraapimisega piirini, kuhu käsi ulatub. Võib kohata väärinfot, et ventilatsioonisüsteemist peab olema puhastatud esimene meeter, kuna see on kõige ohtlikum.

Sama olukord valitses USA-s pea 40 aastat tagasi. Rahvusvaheliselt on köögi rasvakanalite puhastusele pandud kindlad nõuded selle kohta, kui tihti ja mis piirini neid puhastada tuleks.

PUHASTAMISEKS ON 3 meetodit, millega on võimalik rasvakanaleid puhastada (nende hulka ei kuulu harjasmasin!)

KÄSITSI KRAAPIMINE (kõige algelisem) antud meetodit saab kasutada vaid rasvatorudes (kanalites), kus inimene mahub sees roomama. Eestis sellised süsteemid praktiliselt puuduvad. Kuna ümarates torudes on palju ebatasasusi, siis kraapides polegi neid võimalik päris puhtaks saada.

PUHASTAMINE KUIVA JÄÄGA (veel suhteliselt vähe kasutatud) see meetod on puhastuses kõige kulukam ja aeganõudvam. Ventilatsioonisüsteemi suunatakse robot, mis pritsib rasvasele pinnale suure survega kuiva jääd. Selle tulemusena eraldub kanali seintelt rasv, mis imetakse rasvaimurisse.

RASVAKANALITE PESU spetsiaalse rootorpeaga, millega on võimalik pesta torusid läbimõõduga kuni 1,2 m. Kuna rahvusvaheliselt on kehtestatud norm, et kogu süsteem tuleb puhastada kuni puhta metallini, siis ongi antud meetod kõige efektiivsem. Kasutatakse puhastuskeemiat, mis on valmistatud just spetsiaalselt rasvakanalite pesuks.